Makro Teknik - Profesyonel HVAC Çözümleri

Makro Teknik, 1998 yılında, 18 yıllık uygulamacı geleneğinin ve birikiminin üzerine inşa edilmiş, HVAC  komponentleri üreten, ürettiklerinde ve üreteceklerinde her zaman müşteri odaklı kurum anlayışı ile donanmış, ilkelerini bu yönde sıralamış bir firmadır.

Firmamız 1998 yılı sonunda, hava kanalı bağlantı elemanları olan kanal flanşı ve aksamlarını imal ederek üretime başlamıştır. İlerleyen zamanlarda taşıyıcı profiller, kelepçeler ve muhtelif montaj malzemelerini de ürün gamına katarak,  ürün  yelpazesini genişletme faaliyetlerini sürekli hale getirmiştir.
Kalitemiz,  Mart 2003’de,  yaklaşık bir yıllık  eğitim ve yeniden  yapılanma sonucu, ilk denetimlerini başarı ile vererek ISO 9001 ile tescillenmiş ve firmamız kurumsallaşma sürecini  başlatmıştır. Zaman içerisinde de  ilkelerinden ve sektörel kimliğinden uzaklaşmadan, kalite parametrelerini oluşturarak departmanlarını sürekli geliştirmiştir.

Firmamız, üretim biçimini ve tekniğini geliştirmeyi, ürün çeşitliliğini artırmayı ve de bunu mümkün olan en tasarruflu maliyetlerle sunarak, müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı hedeflemektedir. Bütün departmanlarda istihdam edilen her kademedeki  çalışanların, bölümleri ile ilgili gerekli eğitimleri almasını sağlayarak verimliliği yükseltmek, kaynakları zamanında ve verimli kullanmak kalite politikasıdır.

Üretim faaliyetlerine 250 m2’lik bir alanda başlayan firmamız, 2003 yılının ikinci yarısından itibaren üretim ve idari işler organizasyonunu daha büyük  alanlara taşımıştır. İstanbul Anadolu yakasında merkez bina ve depo, Antalya ve İzmir depoları ile birlikte toplam da 5000 m2’yi bulan kapalı alanlarda, yönetim, üretim, sevk, ve teslimat organizasyonu yapılmaktadır. Anadolu’da sayıları sürekli artan Makro Express’lerle de firmamız,  organizasyonunu toplamda 15000 m2 kapalı alanda gerçekleştirmektedir.