Makro Teknik “Kapsamlı Hizmeti”ni Yurt...

 
Makro Teknik “Kapsamlı Hizmeti”ni Yurt Dışına Taşıyor! 08.11.2011 12:43
 


Makro Teknik, 2000’li yılların başında belirlediği yeni stratejisini planladığı şekilde başarıyla uygulamaya devam ediyor. Makro Teknik Express sistemi bu stratejinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. 2010 yılında öncelikle Türkiye içinde yapılandırılan sistem, karşılıklı kazan-kazan mantığı ile çalışıyor. Havalandırma ve yalıtım sektörünün tüm paydaşları bu pazar içinde ve entegre olarak hareket ediyor. Makro Teknik tedarikçileri, müşterileri, Makro Express ve Makro Proaktif’leri ile Makro Teknik kendi üretim kabiliyetiyle birlikte kurulan sistem düzenli şekilde çalışıyor.


Yurt içindeki Makro Express sistemi ile hem Türkiye’nin her noktasında müşteriye hizmet verme olanağı yaratılıyor, hem çeşitli üreticilerin mallarının o noktalara ulaşması sağlanıyor, hem de o coğrafyada başarılarıyla kendini fark ettiren firmalar Makro Express olarak daha avantajlı koşullara sahip oluyorlar.


Bu anlamda Makro Express sistemi “Kapsamlı Hizmet” olarak yeni bir kategori açıyor. Makro Teknik Kurucusu Nurettin Özdemir, “Makro Teknik olarak yenilik peşindeyiz. Biz kendimiz için sürekli farklı yollar yaratıyoruz. Bu noktada cesaretimiz var, yılmıyoruz. Bizimle birlikte yola çıkan paydaşlarımızla daha da güçleniyoruz.  Çünkü, yola çıktığınızda yalnız olabilirsiniz ama yola devam ederken birlik olmak zorundasınız. Bütünlüğü korumak sadece firmanın kendine karşı sorumluluğu değil aynı zamanda sektöre karşı bir görevidir diye düşünüyoruz. Büyümek, birlikte başarılan bir süreçtir.” diyerek aslında sistemin karmaşık olmayan, kurumları ezmeyen yapısını açıklıyor. Bu sisteme katılan firmalar diğer yöntemlerden farklı olarak kendi kurumsal kimliklerini geliştiriyor, farklılaşmayı sağlıyor, bilgi zenginliğini entelektüel zenginliğini artırıyor. Zaten, bölgelerinde güçlerini ortaya çıkaran kurumsal kimliklerini terk etmelerinin iyi bir başarı kriteri olmadığı düşünülüyor.


Makro Teknik, yurt içinde başladığı sistemi 2011 yılı itibariyle planladığı gibi yurt dışına taşıdı. Gürcistan ve Irak’ta sistem çalışmaya başladı. Azerbaycan, Romanya ve İngiltere’de start alıyor. Pek çok ülke ile görüşmeler devam ederken fizibilite çalışmaları yapılıyor.

 


Sürdürülebilir bir başarı hedefleyen Makro Teknik alt yapı hazırlıklarını sürdürüyor. Sistemin dünyada başarısı için 50’yi aşkın ülkede marka tescil yaptırdı. Maraton koşusu olarak tabir edilen bu süreç stratejik plana uygun olarak ilerliyor.Web portal sitenizde haberin altına lütfen linkleri ekleyiniz.

www.makroteknik.com.tr

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001479281301

 
ABONE OL