Makro Teknik Genel Bülten

 
Makro Teknik Genel Bülten 08.11.2011 13:31
 

Makro Express sistemi üreticileri kendine çekiyor!


Makro Express sistemi, üreticiler için çekim merkezi!1998 yılında, 18 yıllık uygulamacı geleneğinin ve birikiminin, üzerine inşa edilmiş, ürettiklerinde ve üreteceklerinde her zaman müşteri odaklı kurum anlayışı ile donanmış bir firma olan Makro Teknik, son yıllarda pazarlama yönüyle de öne çıkıyor. Hava kanalı bağlantı elemanları olan kanal flanşı ve aksamları üretimini 2005 yılına kadar sürekli geliştirdiklerini, takip eden süreçte taşıyıcı profiller, kelepçeler, muhtelif montaj malzemeleri, yalıtım gruplarını da ürün gamına katarak, ürün  yelpazesini genişlettiklerini söyleyen Makro Teknik Genel Müdürü Nurettin Özdemir, “Makro Teknik olarak 250 m2’lik kapalı alanda üretime başladık, bugün Express noktalarımız dahil olmak üzere 20.000 m2’yi aşan yönetim-üretim ve depo sahasında faaliyetimizi sürdürüyoruz. 2006 yılından sonra pazarlama yönümüzü daha da geliştirmeyi planladık. Hem kendi kapasitemizi, hem de sektördeki atıl kapasiteyi kullanıp sektörün ihtiyaç duyduğu ürünlerin arzını oluşturmaya başladık. Havalandırma sektöründe ihtiyaç duyulan ürünleri hem kendi üretimimizle, hem de yerli veya yabancı firmalardan tedarik ederek pazara sunuyoruz.” diye konuştu.

 


Makro Teknik Express Doğdu!


Havalandırma sektörünün önemli oyuncusu Makro Teknik,  “Size Daha Yakınız!” konsepti ile operasyonunu kurgulayarak, Makro Teknik Express adını verdiği yeni bir iş modelini hayata geçirdi.  Bu sistem, iş ortaklarının kurumsal kimliklerini güçlendirmeye dayalı, kendi marka güçleriyle var olmalarını amaçlayan aynı zamanda bölgelerinde Makro Teknik Express ile güç birliği yapmalarını sağlayan pratikte örneği olmayan yepyeni bir modeldir. 2010 yılını, bir önceki yıla göre cirosal %70 büyüme ile kapatan Makro Teknik yurt içinde Adana, Antalya, Batman, Ankara ve İstanbul yurtdışında başta Gürcistan ve Irak olmak üzere Makro Teknik Express satış ağını kurdu ve büyütmeye devam ediyor. Makro Teknik Express noktaları, hem Makro Teknik ürünlerini hem de distrübütörlüğünü yaptığı ulusal ve uluslar arası önemli markaları müşterilerine ulaştırıyor.


Nurettin Özdemir “Kurduğumuz bu sistemin başarısı iki paralel yolda ilerliyor. Birincisi, portföyümüzde yer almak isteyen üretici firmalar bizimle temasa geçiyorlar. Makro Teknik Express sistemi ile gerek yurt içinde önemli projelere gerekse yurtdışına satış yapma imkanını elde ediyorlar. İkincisi ise sistemin gücünü fark eden yerel firmalar Makro Express adayları olarak karşımıza geliyor. Biz de geleceği iyi analiz edebilen, yenilikçi uygulamaları benimseyecek, işini büyütmek isteyen firmalarla güvene dayalı, uzun soluklu projelerin içinde olmak istiyoruz. Bu değerlerle, Makro Ailesi olarak büyüyeceğimize inanıyoruz” dedi.
 

 

 

 

 

 
ABONE OL