Makro Teknik Geleneksel Bahara Merhaba Bulu...

 
Makro Teknik Geleneksel Bahara Merhaba Buluşmasına 250’nin üzerinde katılım oldu. 08.11.2011 13:25
 

 

Makro Teknik, her yıl olduğu gibi mayıs ayının ilk cuma gecesine denk gelen 6 Mayıs 2011 tarihinde, havalandırma sektörünü bir araya getiren “Bahara Merhaba” yemeğini düzenledi. Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri’nde, boğazın enfes manzarasına karşı düzenlenen yemek geleneksel hale geldi. Baharı karşılamak olarak da algılanan bu buluşma, sektörün tüm önemli temsilcilerinin katılımı ile zenginleşti. Makro Bahar Buluşmasına 250’nin üzerinde davetli katıldı.
21.yüzyılda iletişim gücü ön plana çıkmıştır ve bu gücü doğru kullananlar başarılı işler ortaya koymaktadır. Makro Teknik, Geleneksel Bahara Merhaba organizasyonu ile havalandırma sektörünün genelinde bu gücü verimli kullanmak adına girişimde bulunmaktadır. Havalandırma sektörünün içinde faaliyet gösteren üreticiler, tedarikçiler, proje ofisleri, şantiyeler, akademik kadrolar, sektörel basın temsilcileri gibi çeşitli birimler bir araya gelme fırsatını elde etmiş, yeni bağlantılar, görüşmeler ve iş hacimleri filizlenmesine katkıda bulunmuştur.


Makro Teknik Genel Müdürü Nurettin Özdemir, bu bahar buluşmasına katılan tüm dostlarına teşekkür ederek sözlerine başladı ve “Firmamızın öncelikli sosyal projelerinden biri haline dönüşen bu bahar etkinliğimizi, bundan sonra daha başka projeler ile zenginleştireceğimizi belirtmek istiyorum. İnsan olmanın erdemini, nasıl ki bireyin diğer insanlara gösterdiği hassasiyet ve  duyduğu sorumluluk belirliyor ise kurumların omurgasını ve kimliğini de, kendisini var eden toplumuna karşı geliştirdiği sorumlu davranışı belirler. Bu da firmaların omurgasını belirlemektedir. Biz, hem bireysel, hem de kurumsal olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Bu sorumluluklarımızı yerine getirmek için büyük gayret içindeyiz. Bütün bunları yapabilecek enerjiyi de siz değerli dostlarımızdan, müşterilerimizden, tedarikçilerimizden yani bir aile olarak gördüğümüz tüm iş ortaklarımızdan alıyoruz. “ diye duygu ve düşüncelerini paylaşan bir konuşma yaptı. Ardından “Makro Teknik kurulduğumuz 1998 yılından bu yana, ciddi gelişmelere imza atan bir firma olarak, ilk üretim konumuz olan kanal flanşını üretmeye başladığımızda, bu ürün sektöre ithal giriyordu. Bugün ise ihraç ediliyor, hatta biz tek başımıza, Türkiye’nin ithal ettiği flanşların onlarca katını ihraç ettik.” diye ekledi.


1998 yılından bu yana gelişmeleri ortaya koyan ve bu gece için özel olarak hazırlanan tanıtım filmi gösterildi.


Makro Teknik’in Türkiye distribütörü olduğu ISOPIPE firmasını temsil etmek üzere Genel Müdür Yardımcısı Socrates Tsikoudis bu organizasyon için Yunanistan’dan geldi. Konuklara hitaben yaptığı konuşmasında “Makro Teknik’in bu güzel organizasyonunda sizlerle birlikte olma şansını elde ettiğim için onur duyuyorum. Makro Teknik kelimelerinin Yunanca’daki anlamı ile sözlerime başlamak istiyorum. Teknik her iki dilde de aynıdır. Makro ise bizim dilimizde iki anlamı vardır. Birincisi Uzun, ikincisi ise uzak anlamlarını taşır. Yani, biz ISOPIPE olarak Makro Teknik ile uzun soluklu işler yapacağız mesajını alıyoruz. Isopipe, yalıtım malzemeleri olarak dünyanın önemli markalarından biridir. İnanıyorum ki, ürünlerimizin kalitesi, doğru fiyat ve Türkiye pazarında Makro Teknik ile işbirliğimiz sonucu çok başarılı bir gelecek bizleri bekliyor. “ dedi.


Geleneksel Makro Bahar Buluşması, sektördeki değerli katılımcıların bir arada eğlenceli bir yemek yemesi ardından, gelecek yıl tekrar buluşma dilekleri ile son buldu.

 

 


 

 

 
ABONE OL