Makro Teknik Express Gürcistan açıldı!

 
Makro Teknik Express Gürcistan açıldı! 08.11.2011 13:44
 

Makro Teknik Express Gürcistan açıldı!


Makro Teknik, üretici kimliği üzerine ticaret kabiliyetini ekleyerek Makro Express adı altında bir satış networkunu 2010 yılında oluşturdu. İş Ortaklıgı prensibine dayanan bu sistem, ekonomik potansiyeli güçlü coğrafyalarda, bölgelerinde kuvvetli ve bilinen firmalarla iş ortaklıkları kurdu. Böylece, havalandırma sektörünün tüm ürün gamını hedef kitlesine ulaştırmayı sağladı.


Makro Teknik yurt içinde Adana, Antalya, Batman, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 11 Makro Express noktası ile satış ağı kurdu. 2010 yılı hedefi olarak yurtiçi yapılanmayı bitiren Makro Teknik, 2011 yılı başında yurtdışı yapılanmasına başlayarak Makro Express Gürcistan’ı açtı.


Gürcistan havalandırma sektöründe 30 yılı aşan deneyime sahip N.B. Group’un merkezi Tiflis’te bulunuyor. Hem malzeme tedariği hem de uygulamacı kimliği ile sadece Tiflis’te değil, tüm Gürcistan’a hizmet götürüyor.
Makro Teknik Türkiye’nin en uzak noktası dahi olsa müşterilerinin havalandırma sektörü ile ilgili her türlü talebini karşılamaya yönelik olarak Makro Teknik Express noktalarını açarak, 2010 yılını, bir önceki yıla göre cirosal %70 büyüme ile kapattı.


Makro Teknik Genel Müdür’ü Nurettin Özdemir “Biz Makro Teknik olarak 2006 yılından itibaren pazarlama yönümüzü daha fazla geliştirmeyi planladık. Hem kendi kapasitemizi, hem de sektördeki atıl kapasiteyi kullanıp sektörün ihtiyaç duyduğu ürünlerin arzını oluşturmaya başladık. Havalandırma sektöründe ihtiyaç duyulan ürünleri hem kendi üretimimizle hem de yerli veya yabancı firmalardan tedarik ederek pazara sunmaya başladık. Makro Express iş ortaklığı sistemini kurduk ve ilk olarak yurtiçi yapılanmamızı gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızın sonunda 2010 yılında cirosal büyüklüğümüzde %70’in üzerinde bir artış sağladık. Şimdi, sıra Türkiye dışındaki merkezlerimizi hayata geçirme sürecindedir.” diye açıkladı. 

 


 

 
ABONE OL