Makro Teknik basın bülteni - Makro Eğitim...

 
Makro Teknik basın bülteni - Makro Eğitim Günleri 08.11.2011 13:45
 

Makro Eğitim Günleri’nin ilki gerçekleşti.


Makro Teknik, 2010 yılının son haftasında yeni bir iş modeli olan ve bölgesel ortaklığa dayanan Makro Teknik Express liderlerini ve operasyon sorumlularını tedarikçileri ile bir araya getirdi. 24-25 Aralık 2010 tarihlerinde Hotel Levni’de gerçekleşen programın ilk günü Nurettin Özdemir, Makro Teknik gelecek perspektifini anlattı. Makro Teknik Express olarak iş ortaklarıyla bir bütün halinde hareket etme ve büyüme vizyonunu vurguladı. Nurettin Özdemir “Size Daha Yakınız” konsepti ile harekete başladık. 2010 yılı için 10 adet Makro Teknik Express hedeflemiştik, hedefimizi aşarak 11 Makro Express olduk. Bu 11 Makro Express noktamız, 2011 yılında kendi alt Express ve Proaktif organizasyonlarını kurup Makro İstasyon’a evrilirken, biz de Makro Teknik olarak hedefimiz olan uluslararası Express noktalarımızı kuracağız. Ocak ayında ilk uluslararası Makro Express açılışı hazırlıkları başlamıştır. Diğer 4 ayrı ülkede prensip kararlarını aldık, çalışmalara başladık. Biz, Makro ailesi olarak tüm paydaşlarımızla birlikte büyümeye, birlikte paylaşmaya karar verdik. Makro Teknik, yurtiçinde ve yurtdışında sektörel çekim kabiliyetini artırmaya devam edecektir. Yenilikçi yaşam biçimini içselleştirmeye olan inancımızla, hizmet kalitesi ve anlayışımızı sürekli geliştireceğiz,” dedi.  


Makro Teknik Genel Müdür Yardımcısı Hakan Öztürk, Makro Express stratejisi ile özellikle yeni faaliyete geçecek flanş yatırımını anlattı. 2011’in ilk aylarında devreye alınacak yatırımın prototiplerini paylaşarak, Makro Flanşların geliştirilen ve farklılaşan özelliklerine dikkat çekti. Pazarlama Danışmanı A.Armağan Portakal, 2011 yılı marka stratejisi ve eğitim planını paylaştı.


Gelecek dönemin eğitim programına bir başlangıç olarak Makro Teknik yöneticileri, çalışanları ve iş ortakları ile bir bütün olmanın önemini vurgulamak amacıyla Asemble Eğitim Şirketi kurucusu Sinan Ergin tarafından kurumdaşlık eğitimi aldı.


Makro Teknik Eğitim Günleri’ne, Ankara, Antalya, Adana, Batman, İstanbul, Elazığ, Konya, Kayseri Makro Express ve Makro Proaktif ekipleri ile merkez yönetim kadroları katıldı. Toplantının ikinci günü ürün eğitimleri verildi. Makro Teknik, iş birliği yaptığı ulusal ve uluslararası öneme sahip, havalandırma sektörünün önemli ve güçlü markaları AFS, NORM, MGT, URSA, VENTSAN, ISOPIPE firmalarını tedarikçileri olarak davet etti. Sektörün bu önemli güce sahip firma üst yönetimleri kendi ürün gamlarını, yeniliklerini, Ar-Ge çalışmalarını anlattı.


AFS firması adına Genel Müdür Yardımcısı Bahadırhan Tari, Satış Müdürü Metin Altay, Baş Mühendis Nurettin Özceviz;
NORM adına Genel Müdür Hakan Düz, MGT şirket sahibi Mustafa Töngüt ve Satış-Pazarlama Müdürü Alpay Altay,
URSA adına Marmara Bölge Müdürü Kubilay Büyüklü,VENTSAN şirket sahibi Turan Sarı ve Makine Mühendisi Necdet Güler katıldı.


ISOPIPE ürün sunumunu Hakan Öztürk yaptı. Makro Eğitim Günleri, 25 Aralık 2010 akşamı Kumkapı’nın en eski ve tarihi mekanlarından Kör Agop’un Yeri’nde yenen bir akşam yemeği ile 2010 yılına hep birlikte veda ettiler.

 

 

 

 

 

 
ABONE OL