Makro Teknik : Antalya Express Yıldönümü

 
Makro Teknik : Antalya Express Yıldönümü 08.11.2011 13:32
 

Makro Teknik Express sistemi  1.yaşını kutladı!

 


Türkiye’de ve yurtdışında üretimiyle, tedarikçileriyle ve dost olarak tanımladığı müşterileri ile büyük bir satış ağına dönüşen Makro Teknik Express ilk olarak Antalya’da 02 Mart 2010 tarihinde faaliyete başladı. 19 yıldır sektörün içinde önemli bir tecrübeye sahip Melek Günaydın ile sistemin doğum günü dolayısıyla keyifli bir görüşme yaptık.


Melek Günaydın, erkek egemen olan sektörde uzun yıllardır çok başarılı bir kadın olarak var olmuş. 2010 yılında Makro Teknik Express sistemiyle tanışmış, sistemin ilk üyesi olarak kendi işini kurmuş ve çalışmaya başlamış. Bugün geriye baktığında diyor ki “Makro Teknik Express olduğumda bu kadar kısa zamanda bu kadar çok yol alacağımı hayal etmemiştim. 19 yıldır sektörde çalışıyorum ve sürekli kendime yatırım yaptım. Üretici firmaların desteğini aldım, müşterilerime her zaman çok saygı duydum ve özen gösterdim. Mesleğimi çok seviyorum ve çok çalışıyorum. Firmalara verdiğim güven ile Makro Teknik Express ailesinin gücü birleşince hayalini kurmadığım başarıları elde ettim. Çok çalışıyorum, evime çocuğuma ayırdığım zamandan çok çaldım ama bugün emeklerimin karşılığını almaya başladıkça, gurur duygusuyla içim rahat şekilde uyuyabiliyorum.”

 


İlk Makro Teknik Express nasıl doğdu?


Melek Günaydın, Makro Teknik ailesine katılma sürecini “Makro Teknik Express olmak bana, ‘ben olmayı, firma olmayı’ sağladı. Bana bu gücü kattı. Başta Nurettin Özdemir olmak üzere tüm Makro ailesine her zaman bunu söylüyorum, burada da tekrarlamak istiyorum. İsmimizin Günaydın olması da ayrıca anlamlı oldu. Böylece Antalya piyasasına, Makro Express sistemine de günaydın demiş olduk, pozitif bir başlangıç yapmış olduk. İlk olmak kolay değildir. Sizden sonrakilere örnek teşkil etmeniz gerekir. Ben temsil görevimi başarıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum ve bundan onur duyuyorum. Ayrıca firma ismimiz müşterilerimizde her zaman tatlı bir tebessüm yaratıyor.” şeklinde anlatıyor. 

 


Makro Express Antalya neler yaptı?


Çok çalışan ve sürekli kendine yatırım yaparak geliştiren, müşterilerine özen gösteren, önem veren ve saygı duyan Melek Günaydın, Makro Teknik Express olduktan sonra Antalya dışındaki illeri bırakın yurtdışından da müşteriler kazanarak Irak, Suriye, Kazakistan, Azerbaycan başta olmak üzere gelişen ekonomilerin yer aldığı bölgelerden gelen talepleri değerlendirerek önemli projelere malzeme ihraç etmeye başladı. Antalya’da ise çok sayıda önemli mühendislik firmalarında ciddi projelere hizmet vermeyi sürdürüyor. Bunlar arasında; Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Stadyum şantiyesi, Kiriş Limra Otel, Crown Plaza inşaatı, Mekonsan A.Ş. Waterfall Residence, Sherwood Otel, Er-Sa Sakız Fabrikası, Club Alibey Tatil Köyü, Kemer ve Side’deki Derimod Mağazaları, Nazilli Toki Kültür Merkezi, Antalya İç Hatlar Hava Limanı, Antakya Özel Sağlık Hastanesi, Sarar Fabrikası (Eskişehir) gibi projeler var. İşyerini değiştirerek hem daha büyük, hem de daha merkezi bir lokasyona geçti ve uluslararası firmaların tercih ettiği iş merkezi haline gelerek bayilikler almaya başladı.

 


Biz Büyük Bir Aileyiz!


Melek Günaydın, Makro Teknik Express olmayı tavsiye ederken “Makro Teknik Express sisteminin, hayal edemediğim yerlere gelmemdeki katkısı çok fazladır. Biz kocaman bir aileyiz. Tek firma olmaktansa kocaman bir aile olarak piyasaya hükmetmek ve var olmak çok önemli. Bizler, her birimiz ne kadar büyürsek kazancımız da o kadar büyüyecek. Her zaman ilkleri yapmak önemlidir. Biz bir aile olarak bunu yaptık ve sistemi yarattık. Makro Teknik ailesi olarak hepimiz pastadan pay alıyoruz. Bugün tek katlı bir pastadan bir dilim yerken, inanıyorum ki kısa bir süre sonra çok katlı bir düğün pastasından herkes bir kat pasta yiyecek. Hepimiz hizmet insanlarıyız. Ben kendi içimdeki gücü, Makro Teknik’ten aldığım güçle birleştirince daha başarılı olduğuma inanıyorum.” diye açıklıyor.

 

 
ABONE OL